+90 312 210 15 35 info@argedor.com

Uluslararası Projelerimiz

Avrupa Birliği (AB) Çerçeve Programları proje iş birlikleri içerisinde yer alan uluslararası projelerimiz ülkemize ve şirketimize teknoloji transferi ve benzeri alanlarda büyük know-how artışı sağlamaktadır.

OptEEmAL

horizon

OptEEmAL, HORIZON 2020 Çerçeve Programı kapsamında başvurusu yapılıp onaylanmış bir projedir. Optimize tasarımların sistemik teslimat için entegre tasarım yöntemlerini destekleyecek web tabanlı bir Enerji Verimli Binaları Güçlendirme Amaçlı Tasarım Platformu geliştirilmektedir.

Medolution

itea

Tıbbi Bakım Evrimi projesi ITEA3 kümesinde FPP’si onaylanmış, TÜBİTAK 1509 Uluslararası Sanayi Ar-Ge Destek Programı kapsamında başvurusu yapılmış bir projedir. Sağlık için gelişmiş Veri Görselleştirme ve Bağlam Farkında İnsan Etkileşimi hizmetleri ile Veri Analizi Platformları oluşturmak amaçlanmıştır.

3DSafeguard

itea

3DSafeguard – Kurtarma Operasyonlarında Küresel Durum Farkındalığı, Afet ve Denetim Faaliyetleri, ITEA3 kümesinde FPP’si onaylanmış, TÜBİTAK 1509 Uluslararası Sanayi Ar-Ge Destek Programı kapsamında başvurusu yapılmış bir projedir. Çok katmanlı görselleştirme ve coğrafi alanda video oyunları ile arka planda 3 boyutlu görselleştirmenin yapılması, görsel karar destek araçlarının hazırlanması, büyük veri analitiği ve gerçek zamanlı haritalamanın yapılması hedeflenmektedir.

iCityServices

itea

1509 Uluslar arası Sanayi Ar-Ge destek programı kapsamında ITEA2 kümesinde FPP’si onaylanmış ve TÜBİTAK’a başvurusu yapılan bir projedir. iCityServices projesi ile mevcut ve yeni geliştirilen kent sistemleri düzenlenerek; kentsel alanların yaşanabilirliğini ve konforunu arttıran, servis sağlayıcılarının gerekli kaynakları daha verimli kullanmalarını, enerji, ulaşım, bilgi ve iletişim teknolojileri gibi sektörlerde kullanılan şehir hizmetlerinin akıllı entegrasyonunu sağlayan katmanlı ve kural tabanlı bir Akıllı Kent platformu geliştirilmektedir.Platformda, anlamsal tabanlı öneriler kullanılarak son kullanıcılar ile akıllı ve kişiselleştirilmiş etkileşim sağlayabilen yenilikçi ve hizmet odaklı sistem söz konusudur.

INSIST

itea

Akıllı Kentler için Entegre Servis Yönetim ve Dağıtım Platformu: 1509 Uluslar arası Sanayi Ar-Ge destek programı kapsamında ITEA2 kümesinde FPP’si onaylanmış ve TÜBİTAK’a başvurusu yapılan bir projedir. Projede geleceğin akıllı kentlerine yönelik, entegre veri ve servis platformunun oluşturulması, çeşitli kullanım senaryoları doğrultusunda algoritma servis ve uygulamaların geliştirilmesi hedeflenmektedir. Akıllı kentler özellikle Türkiye için stratejik bir konudur.

i-Treasures

FP7

i-Treasures projesi Avrupa Birliği destekli bir EC FP-7 projesidir. Proje dokunulmayan somut olmayan kültürel mirasın korunması kapsamındadır.

OFFERTIE

FP7

OFERTIE projesi Avrupa Birliği destekli bir EC FP-7 projesidir. Proje, Software Defined Network konulu bir AB projesi kapsamında oyun teknolojilerinin kullanımıdır. Yazılım tabanlı ağ uygulamaları önümüzdeki dönemde en iyi efor tabanlı eski internet alt yapısını değiştirmeye adaydır. Proje bu alandaki teknik uygulamaları içermektedir.

Çözümlerimiz ile size nasıl destek verebileceğimizi öğrenmek için

Bize Ulaşın